– BADANIE WZROKU –

PROFESJONALNE BADANIE WZROKU TO PODSTAWA DOBREGO WIDZENIA W NOWYCH OKULARACH. WIEMY O TYM, DLATEGO NASI KLIENCI – ZARÓWNO W OŚWIĘCIMIU, JAK I W WADOWICACH – MOGĄ NIEODPŁATNIE SKORZYSTAĆ Z PROFESJONALNEGO OPTOMETRYCZNEGO BADANIA WZROKU.
W NASZYM SALONIE W OŚWIĘCIMIU, OPRÓCZ GABINETU OPTOMETRYCZNEGO, FUNKCJONUJE RÓWNIEŻ GABINET OKULISTYCZNY.
ZJEDŹ NIŻEJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ CZYM RÓŻNI SIĘ OPTOMETRYSTA OD OKULISTY ORAZ JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY U OPTOMETRYSTY.

REZERWACJA ONLINE
lub
33 823 36 30

OŚWIĘCIM
REJESTRACJA OSOBISTA LUB TELEFONICZNA

33 842 43 34

– OKULIŚCI –

Marta Strzała
lekarz medycyny, specjalista chorób oczu

Gabinet Oświęcim
Środa
14:30 – 16:00
Czwartek
10:00 – 12:00

– OPTOMETRYŚCI –

lek. Paweł Kołder

lek. Paweł Kołder

optometrysta NO05103, kontaktolog, mistrz optyk

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie, a następnie Podyplomowego Studium Optometrii na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Członek Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej oraz Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki.

Zajmuje się zarówno wykonywaniem okularów jak też przeprowadzaniem pomiarów refrakcji. Zdobyte wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz systematyczne uczestnictwo w kursach kwalifikacyjnych i szkoleniach pozwalają mu zarówno na sprawne zarządzanie zakładem optycznym jak również odpowiedzialne podejście do doboru odpowiedniej korekcji okularowej (szczególnie okularów wieloogniskowych – progresywnych) oraz soczewek kontaktowych (w tym również soczewek dla osób z astygmatyzmem, soczewek dwu- i wieloogniskowych).

mgr Anna Kołder-Lesiak

mgr Anna Kołder-Lesiak

optometrysta NO14208, kontaktolog, optyk okularowy

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Optometria na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO).

W okresie studiów odbyła 2 letni staż z zakresu Terapii Wzrokowej w Centrum Optyki i Optometrii Fundacji UAM w Poznaniu.

W 2016 r. ukończyła kurs terapii wzrokowej prowadzony przez Dr. Willisa Clem Maples’a profesora Oklahoma College of Optometry na Northeastern State University College of Optometry.

Specjalizuje się w doborze korekcji okularowej (w szczególności okularów progresywnych), korekcji pryzmatycznej oraz miękkich soczewek kontaktowych (sferycznych, torycznych, multifokalnych).
Diagnozuje zaburzenia widzenia obuocznego oraz prowadzi terapię wzrokową w zakresie m.in. zeza, niedowidzenia, zaburzeń akomodacji, zaburzeń ruchów oczu oraz koordynacji wzrokowo-motorycznej.

mgr Dominik Lesiak

mgr Dominik Lesiak

optometrysta NO18127, kontaktolog

Absolwent Optometrii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uczestniczył w wielu szkoleniach i prelekcjach na temat badania refrakcji oraz doboru soczewek kontaktowych.

Specjalizuje się w doborze korekcji okularowej (w tym okularów progresywnych) oraz miękkich soczewek kontaktowych. Ponadto, zamuje się wykonywaniem okularów.

– BADANIE OPTOMETRYCZNE –

  Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które pozwolą się Państwu lepiej przygotować do badania optometrycznego, a przede wszystkim pozwolą poczuć się swobodniej w gabinecie:

1. Czas

Zarezerwuj sobie czas. Niekiedy badanie optometryczne może zająć więcej niż 40 min.

2. Zdrowie

Stan zdrowia może mieć znaczący wpływ na jakość widzenia, a tym samym na wynik badania. Dlatego też na badanie nie należy przychodzić przeziębionym, w trakcie nasilonej alergii lub gdy zmagamy się z infekcją w obrębie gałki ocznej (np. zapaleniem spojówek).

3. Bycie wypoczętym

Nasze samopoczucie i poziom zmęczenia również mogą mieć wpływ na nasz układ wzrokowy. Dlatego dobrze zarezerwować sobie czas na badanie, gdy będziemy wypoczęci. Jeżeli odczuwają Państwo, że jakość widzenia pogarsza się po całym dniu pracy – warto umówić się na wizytę przed pracą (pamiętając, żeby powiedzieć o tych dolegliwościach w gabinecie).

4. Soczewki kontaktowe

Na badanie nie należy przychodzić w soczewkach kontaktowych. W dniu badania zrezygnujmy z korekcji soczewkami na rzecz okularów. Wyjątkiem jest wizyta kontrolna pacjenta związana z doborem soczewek kontaktowych.

5. Dokumentacja / dotychczasowe okulary

Na badanie należy koniecznie przynieść ze sobą dotychczasowe okulary oraz wyniki poprzednich badań wzroku.

6. Makijaż / paznokcie

Szczególnie w przypadku wizyty związanej z doborem soczewek kontaktowych, dla potrzeb badania, należy zrezygnować z mocnego makijażu. Sztuczne rzęsy lub intensywnie pomalowane naturalne rzęsy mogą przeszkadzać w nauce zakładania i zdejmowania soczewek. Ponadto, utrudniają optometryście badanie przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej.
Długie paznokcie wykluczają przeprowadzenie doboru soczewek. Przed wizytą należy skrócić paznokcie tak, aby być w stanie swobodnie założyć i ściągnąć soczewkę kontaktową.

Sprawdź nas na:

Słowa kluczowe: badanie wzroku Oświęcim, badanie wzroku Wadowice, okulista, okulista Oświęcim, okulista Wadowice, optometrysta Oświęcim, optometrysta Wadowice, okulary progresywne, soczewki kontaktowe, okulary do czytania, gabinet okulistyczny